Skip to main content

Trendy HR

Porady dotyczące rekrutacji i rozwoju pracowników. Najnowsze trendy w branży HR.

Monster wyczuwa Twój talent - nowa kampania wizerunkowa Monster Polska

Rozmowa o pracę czy przesłuchanie, czyli jak lepiej poprowadzić spotkanie

Wideo z rekruterem zachęcające do aplikowania. Nowość na rynku HR

Udana rekrutacja, czyli jak oczarować i zatrzymać kandydata?

Kandydat czy rekruter, czyli kto powinien się lepiej przygotować?

Upoluj Monstera i wygraj nagrody

Czy braliście kiedyś udział w wielkanocnym polowaniu na jajka, czyli w Easter Egg Hunt? Chociaż zabawa cieszy się największą popularnością w Anglii, to pomału wchodzi też do Polski. Dajmy się ponieść wielkanocnej atmosferze i wspólnie zagrajmy w grę. Zapraszamy! Do tej pory Monster polował na kandydatów dla Ciebie, teraz Ty zapoluj na niego!

Polska liderem równouprawnienia ekonomicznego w regionie

W Polsce mężczyźni zarabiają tylko o 2% więcej niż kobiety na tych samych stanowiskach – podaje portal Monster Polska.pl (na podstawie danych grupy Paylab). Taki wynik stawia nasz kraj na pierwszym miejscu w regionie.

Kobieto, negocjuj! – 8 wskazówek na 8 marca, jak walczyć o swoje na rynku pracy

Wysokość wynagrodzenia nie zawsze zależy tylko od kwalifikacji i doświadczenia, a często również od naszych zdolności negocjacyjnych. Dlatego by zwiększyć swoją wypłatę, trzeba ćwiczyć asertywność, budować pewność siebie i zwiększać wiarę we własne możliwości. Oto 8 porad, jak budować swoją pozycję na rynku zatrudnienia.

Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Nawet świetnie funkcjonujący dział HR potrzebuje zastrzyku nowej energii i pomysłów. Szczególnie jeśli firma chce złowić prawdziwe perełki albo szybko zatrudnić nowe osoby. Warto wtedy sięgnąć po pomoc własnych pracowników.

Połowa Polaków chce wyjechać z kraju

Prawie połowa Polaków (47%) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22% rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.

Oferta pracy może być atrakcyjna. Jak ją stworzyć?

Chcąc stworzyć atrakcyjną ofertę pracy warto wejść na moment w skórę kandydata. Najgorsze, co może spotkać osobę szukającą pracy, to dowcipkujący pracodawca, który w ogłoszeniu podaje mało szczegółów i nie wspomina słowem o umowie ani pieniądzach. Oto co powinna zawierać idealna oferta pracy: