Skip to main content

Trendy HR

Porady dotyczące rekrutacji i rozwoju pracowników. Najnowsze trendy w branży HR.

Monster wyczuwa Twój talent - nowa kampania wizerunkowa Monster Polska

Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Połowa Polaków chce wyjechać z kraju

Oferta pracy może być atrakcyjna. Jak ją stworzyć?

Jak skompletować międzynarodowy zespół?

Kandydat czy rekruter, czyli kto powinien się lepiej przygotować?

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny. Oczekujesz, że właśnie ten kandydat zabłyśnie i będzie starał się o pracę, ale… być może to osoba, która ma w zwyczaju chodzić na rozmowy, by jedynie sondować rynek pracy. Taką osobę nie tylko będzie trudno przekonać do zmiany, ale łatwo zniechęcić. Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w takiej sytuacji?

Zapraszamy 14.02. na Warszawskie Dni Rekrutacji

Zapraszamy na VI edycję Warszawskich Dni Rekrutacji. To jedna z największych w Polsce konferencji, poświęconych nowym technologiom, nowym formom HR oraz employer brandingowi. Co roku gości 400 profesjonalistów z branży HR – specjalistów, pracowników średniego oraz wyższego szczebla.

5 zdań, których lepiej nie używać

Słowa mają moc. Szczególnie kiedy wypowiada je przełożony. Źle dobrane, mogą na dobre zdemotywować pracownika. Oto pięć zdań, które lepiej wyrzucić ze swojego słownika.

30 rzeczy, które pozwolą poznać złego kandydata

Nie tylko to, co mówi, ale też jak mówi i jak się zachowuje rozmówca, powinno zwrócić naszą uwagę. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec oznaki, które zwiastują złego kandydata do pracy.

Polacy i Czesi marzą o nowej pracy, Brytyjczycy o przekwalifikowaniu, a Finowie o mniejszej ilości obowiązków - postanowienia zawodowe w 2017 roku

Siedem postanowień zawodowych, cztery narodowości, różne priorytety – tak można podsumować nasze najnowsze badanie, które zostało przeprowadzone w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Czechach. Jest też coś, co łączy wszystkich. Niezależnie od kraju pracownicy wyznaczają sobie ambitne cele w życiu zawodowym, najczęściej chcą zmienić pracodawcę.

9 porad, jak skutecznie motywować zespół

Stworzenie zespołu pracującego z zapałem i na najwyższych obrotach jest zadaniem trudnym i pracochłonnym. To rolą szefa jest wydobycie ze swoich ludzi, tego, co w nich najlepsze.

Premie roczne w Polsce na tle Europy (wyniki badania)

Zbliżający się koniec roku to gorący czas – do przygotowania mamy roczne podsumowania i raporty. Dla wielu pracowników pomimo dodatkowych obowiązków jest to jednak wyczekiwany okres, w którym otrzymają dodatkowe wynagrodzenie od pracodawcy.

Świąteczne oczekiwania pracowników

Dokładnie 74 proc. uczestników naszego badania wskazało, że w okresie świątecznym spodziewa się dodatkowych bonusów od pracodawcy. Zobaczmy zatem, czego polscy pracownicy pragną przed Świętami.