Skip to main content

Trendy HR

Porady dotyczące rekrutacji i rozwoju pracowników. Najnowsze trendy w branży HR.

Monster wyczuwa Twój talent - nowa kampania wizerunkowa Monster Polska

Udana rekrutacja, czyli jak oczarować i zatrzymać kandydata?

Podwyżki nie dają poczucia stabilności pracownikom w Polsce

Kandydat czy rekruter, czyli kto powinien się lepiej przygotować?

Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Polska liderem równouprawnienia ekonomicznego w regionie

W Polsce mężczyźni zarabiają tylko o 2% więcej niż kobiety na tych samych stanowiskach – podaje portal Monster Polska.pl (na podstawie danych grupy Paylab). Taki wynik stawia nasz kraj na pierwszym miejscu w regionie.

Kobieto, negocjuj! – 8 wskazówek na 8 marca, jak walczyć o swoje na rynku pracy

Wysokość wynagrodzenia nie zawsze zależy tylko od kwalifikacji i doświadczenia, a często również od naszych zdolności negocjacyjnych. Dlatego by zwiększyć swoją wypłatę, trzeba ćwiczyć asertywność, budować pewność siebie i zwiększać wiarę we własne możliwości. Oto 8 porad, jak budować swoją pozycję na rynku zatrudnienia.

Połowa Polaków chce wyjechać z kraju

Prawie połowa Polaków (47%) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22% rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.

Oferta pracy może być atrakcyjna. Jak ją stworzyć?

Chcąc stworzyć atrakcyjną ofertę pracy warto wejść na moment w skórę kandydata. Najgorsze, co może spotkać osobę szukającą pracy, to dowcipkujący pracodawca, który w ogłoszeniu podaje mało szczegółów i nie wspomina słowem o umowie ani pieniądzach. Oto co powinna zawierać idealna oferta pracy:

Jak skompletować międzynarodowy zespół?

Powiedzenie „świat jest mały” nigdy nie było tak aktualne. Szukasz specjalistów, którzy pomogą rozwinąć ci skrzydła? Nie musisz się ograniczać. Internet i wspólny unijny rynek pracy dają szerokie możliwości rekrutacyjne.

Zapraszamy 14.02. na Warszawskie Dni Rekrutacji

Zapraszamy na VI edycję Warszawskich Dni Rekrutacji. To jedna z największych w Polsce konferencji, poświęconych nowym technologiom, nowym formom HR oraz employer brandingowi. Co roku gości 400 profesjonalistów z branży HR – specjalistów, pracowników średniego oraz wyższego szczebla.

5 zdań, których lepiej nie używać

Słowa mają moc. Szczególnie kiedy wypowiada je przełożony. Źle dobrane, mogą na dobre zdemotywować pracownika. Oto pięć zdań, które lepiej wyrzucić ze swojego słownika.

30 rzeczy, które pozwolą poznać złego kandydata

Nie tylko to, co mówi, ale też jak mówi i jak się zachowuje rozmówca, powinno zwrócić naszą uwagę. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec oznaki, które zwiastują złego kandydata do pracy.