Skip to main content
  1. Strona główna
  2. Rekrutacja i selekcja

Rekrutacja i selekcja

Jak pozyskiwać pracowników oraz kształtować wizerunek pracodawcy.

Artykul Kandydat czy rekruter, czyli kto powinien się lepiej przygotować?

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny. Oczekujesz, że właśnie ten kandydat zabłyśnie i będzie starał się o pracę, ale… być może to osoba, która ma w zwyczaju chodzić na rozmowy, by jedynie sondować rynek pracy. Taką osobę nie tylko będzie trudno przekonać do zmiany, ale łatwo zniechęcić. Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w takiej sytuacji?

Artykul Włącz zespół w proces rekrutacji a złowisz talenty

Nawet świetnie funkcjonujący dział HR potrzebuje zastrzyku nowej energii i pomysłów. Szczególnie jeśli firma chce złowić prawdziwe perełki albo szybko zatrudnić nowe osoby. Warto wtedy sięgnąć po pomoc własnych pracowników.

Artykul Połowa Polaków chce wyjechać z kraju

Prawie połowa Polaków (47%) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22% rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.

Artykul Oferta pracy może być atrakcyjna. Jak ją stworzyć?

Chcąc stworzyć atrakcyjną ofertę pracy warto wejść na moment w skórę kandydata. Najgorsze, co może spotkać osobę szukającą pracy, to dowcipkujący pracodawca, który w ogłoszeniu podaje mało szczegółów i nie wspomina słowem o umowie ani pieniądzach. Oto co powinna zawierać idealna oferta pracy:

Artykul Jak skompletować międzynarodowy zespół?

Powiedzenie „świat jest mały” nigdy nie było tak aktualne. Szukasz specjalistów, którzy pomogą rozwinąć ci skrzydła? Nie musisz się ograniczać. Internet i wspólny unijny rynek pracy dają szerokie możliwości rekrutacyjne.

Artykul Zapraszamy 14.02. na Warszawskie Dni Rekrutacji

Zapraszamy na VI edycję Warszawskich Dni Rekrutacji. To jedna z największych w Polsce konferencji, poświęconych nowym technologiom, nowym formom HR oraz employer brandingowi. Co roku gości 400 profesjonalistów z branży HR – specjalistów, pracowników średniego oraz wyższego szczebla.

Artykul 30 rzeczy, które pozwolą poznać złego kandydata

Nie tylko to, co mówi, ale też jak mówi i jak się zachowuje rozmówca, powinno zwrócić naszą uwagę. Często już podczas pierwszego kontaktu można dostrzec oznaki, które zwiastują złego kandydata do pracy.

Artykul Pracodawco, kandydaci szukają informacji o Tobie

Z naszej ankiety wynika, że jedynie 3,5% kandydatów do pracy nie szuka dodatkowych informacji o firmie, do której zamierza aplikować. Pozostałe 96,5% sprawdza potencjalnego pracodawcę. Gdzie szukają i jakie informacje chcieliby uzyskać?