Skip Nav

Trendy HR

Porady dotyczące rekrutacji i rozwoju pracowników. Najnowsze trendy w branży HR.

Article Headlines

W ten sposób kontrolujesz pracowników

Polska – dobry punkt w karierze. 10 powodów, dla których nasz kraj może być rajem zawodowym

Rekrutacja. Jak odstraszyć dobrego kandydata?

Te rzeczy w CV z pewnością wzbudzą Twoje podejrzenia

10 sygnałów, że Twoja oferta pracy jest dobra

Jak zbudować wizerunek firmy przyjaznej cudzoziemcom

Ogłoszenie o pracę w j. angielskim, pakiety relokacyjne, strona z opcją tłumaczenia – oto składowe, które pomogą zbudować wizerunek firmy przyjaznej cudzoziemcom i które przyciągną pracowników z innych państw.

6 mechanizmów, które mogą być zwodnicze podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Trudno ocenić kandydata jedynie na podstawie jego kompetencji, doświadczenia i certyfikatów. Często na decyzję wpływa efekt pierwszego wrażenia lub efekt podobieństwa. Warto mieć świadomość istnienia pułapek, które zniekształcają obraz rekrutacji. Oto najważniejsze mechanizmy, które wpływają na ocenę innych podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dlaczego nie składasz oferty pracy?

Jako rekruterowi nie raz zdarza Ci się sytuacja, w której kandydat ma idealne kwalifikacje i jest przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej. A jednak...nie składasz mu oferty pracy. Wybierasz inną osobę. No właśnie tylko, dlaczego? Jeden z 20 powodów poniżej może być tego powodem. Zgadzasz się?

Szefem być, czyli jakie są oczekiwania i czego brakuje

Komunikatywność, szczerość i możliwość zaufania – to trzy cechy, których brakuje polskim szefom – wynika z badań PensjoMetr od MonsterPolska.pl. Mimo tych braków, aż 61 proc. pracowników ocenia swoje relacje z przełożonym jako przyjazne.