Jak przekonać kandydata?

Jak przekonać kandydata?

Dawno temu narożne biurko z oknem i klucz do oddzielnej toalety były dodatkowymi zachętami, jakimi kusili pracodawcy najlepszych kandydatów.

Obecnie firmy oferują wiele zachęt, aby utrzymać lub zachęcić pracowników. To naprawdę niewiele kosztuje, a efekty mogą być zaskakujące. Twój zespół będzie lepiej zmotywowany, a tym samym wzrośnie efektywność jego pracy.

Pensja nie jest już jedyną zachętą
Dla coraz większej liczby kandydatów pieniądze nie są jedynym motywatorem. Elastyczne godziny pracy oraz system szkoleń stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Możliwości dokonywania wyboru i elastyczność są czynnikami wpływającymi na decyzje dotyczące wyboru pracodawcy.

Przede wszystkim rodzice wolą pracować w firmach oferujących pracę w domu lub elastyczne godziny pracy. Skutecznymi motywatorami są także dodatkowe dni urlopu lub pełnopłatne chorobowe.

Jeśli jednak wszyscy stosują tego typu zachęty, co pozostaje Twojej firmie, aby się wyróżnić od konkurencji.

Istnieje wiele innych motywatorów, aby zadowolić pracowników i zachęcić nowych kandydatów. Wystarczy odrobina kreatywności.

  • Dowolność stroju - Pracownik nie musi kupować oddzielnych ubrań do pracy i w ten sposób oszczędza swój domowy budżet. Jeśli jednak nie możesz pozwolić pracownikom na luz i dowolność, rozważ wprowadzenie dodatkowego funduszu na ubrania.
  • Zniżki firmowe - Zaoferuj swoim pracownikom, jak również ich znajomym i rodzinie możliwości nabycia produktów lub usług po obniżonej cenie. Nie musisz ograniczać się tylko do swojej firmy, porozmawiaj z innymi, które mogą być atrakcyjne dla pracowników.
  • Nieoprocentowane pożyczki - Ustal limit pożyczki, którą pracownik może wykorzystać na dowolny cel. Spłata pożyczki będzie następowała automatycznie na zasadzie potrąceń z wynagrodzenia.
  • Służbowy samochód - Udostępnij pracownikom służbowy samochód do celów prywatnych.
  • Karnet na siłownię Zdrowi pracownicy to zadowoleni pracownicy. Zaproponuj im karnety na siłownię lub basen.
  • Darmowe owoce - Tańsze niż karnet na siłownię, pokażą, że dbasz o zdrowie swoich pracowników.
  • Masaż - Wiele firm dzisiaj oferuje regularne terapie masażem w firmie, które pomagają rozluźnić i zregenerować siły pracownikom.
  • Redekoracja - Zadziwiające, co może uczynić zmiana koloru ścian. W przyjaznym i miłym otoczeniu pracuje się wydajniej

Jeśli musisz wprowadzić redukcję kosztów, postaraj się oszczędzić system zachęt
Zawsze pamiętaj, że pracownicy są największym kapitałem. Ich zadowolenie i zaangażowanie będzie mniejsze, jeśli wprowadzone cięcia budżetowe sprawię, że poczują się zagrożeni.

Możesz oczywiście wprowadzić ograniczenia, zależnie od sytuacji. Chęć pokazania pracownikom, że Ci na nich zależy musi pozostać niezmieniona. Zmotywowani pracownicy pracują efektywniej, a co za tym idzie, pozycja firmy się umacnia.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Nie przegap nigdy wpisu!

monsterpolska