1. Strona główna
  2. Rekrutacja i selekcja
  3. Weryfikacja kandydatów
  4. Zatrudniaj najlepszych. Dziesięć podstawowych zasad

Zatrudniaj najlepszych. Dziesięć podstawowych zasad

Zatrudniaj najlepszych. Dziesięć podstawowych zasad

Zasada pierwsza jest prosta, ale nieintuicyjna: Nigdy, przenigdy nie zatrudniaj osoby takiej jak ty. Dlaczego? Od początku kierownicy nieświadomie klonowali siebie, zatrudniając młodych ludzi z dyplomami najlepszych uczelni. I co się często dzieje z kierownikami i firmami, które tak postępują? Zgodnie z obserwacjami guru zarządzania Rosabeth Kanter, zostają one zatopione w piasku niestosowności, podczas gdy fale rzeczywistości przelewają się nad nimi.

Oto pozostałe dziewięć zasad:

2. Szukaj Nastawienia A Nie Umiejętności

Nauka potrzebnych umiejętności jest prostsza w porównaniu z zaszczepieniem właściwego nastawienia. Najbardziej poszukiwanym atrybutem powinien być optymizm.

3. Szukaj Renegatów

Na rozmowie, zapytaj czy dana osoba miała kiedyś kłopoty. Posłuszny pracownik będzie mało użyteczny w zmiennym środowisku.

4. Nastaw się na Wyniki

Nie zatrudniaj nikogo, kto ma potencjał, ale wątpliwe przyzwyczajenia, sądząc, że możesz ją / jego zmienić. Tak jak przy wyborze partnera to, co widzisz jest tym, co dostajesz.

5. Sprawdzaj Poczucie Humoru

6. Wypełniaj Pustki

Szukaj braków, tzn. szukaj umiejętności i ludzi, których Ci brak.

7. Testuj

Nie zadowalaj się referencjami. Pamiętaj, że najlepsze referencje są często dawane pracownikom, których chcemy się pozbyć. Włącz do procesu rekrutacji całodniowe symulacje albo poproś o dostarczenie portfolio najtrudniejszych zadań.

8. Obsadź Ławkę Rezerwowych

Zauważaj potrzebę przed jej wystąpieniem. Nie czekaj, aż pojawi się puste miejsce. Utrzymuj pulę potencjalnych pracowników, miej pod ręką odpowiednich kandydatów. Pamiętaj, aby dział HR utrzymywał pulę kandydatów. Uczul ich, aby nigdy nie odrzucali kandydata słowami: Przepraszam, ale aktualnie nie szukamy pracowników.

9. Stawiaj na Różnorodność

Upewnij się, że rozpostarłeś swoje sieci wystarczająco szeroko, aby "złowić te ryby" o dużych możliwościach, ale są inne i w zasadzie nie pływają w Twoim strumyku. Zapytaj swój zespół HR o metody, jakich używają, aby zainteresować potencjalnych pracowników. &Nie wiemy gdzie znaleźć ludzi innych od nas to kosztowna wymówka.

10. Słuchaj

Większość rekruterów mówi zbyt dużo. Gdy kandydat dotrze na spotkanie, wysłuchaj cierpliwie historii o życiu domowym lub zawodowym. Często mówi się, że bycie liderem, to jak praktykowanie psychiatrii bez licencji. Sprawdza się to doskonale w zakresie rekrutacji.

Rekrutacja jest zbyt ważna, aby powierzyć ją wyłącznie działowi HR. Twoje wartości będą określać zespoły, które wybierzesz do realizacji zadań.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się na nasz newsletter!