Skip to main content
  1. Strona główna
  2. Rozwój pracowników

Rozwój pracowników

Porady dotyczące zarządzania zespołem oraz rozwoju pracowników.

Artykul Czy specjaliści IT zaczną migrować? Dane o zarobkach w regionie

Według różnych szacunków na polskim rynku pracy brakuje od 30 do 50 tys. specjalistów IT. A liczba osób potrzebnych do pracy w tym obszarze będzie rosnąć. Pracodawcy szukają różnych rozwiązań, prześcigają się w oferowanych benefitach, proponują szerokie szkolenia lub całkowite przygotowanie do zawodu.

Artykul Branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Automotive potrzebuje pracowników

W czerwcu br. ruszyła budowa fabryki Mercedes w Jaworznie na Dolnym Śląsku. Wraz z budową wystartowała rekrutacja pracowników. Do pracy w tej fabryce potrzebnych jest kilkaset osób. Polska jest już trzecim największym producentem pojazdów silnikowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Artykul Bezrobocie najniższe od 26 lat

Według szacunków podanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w czerwcu tego roku wyniosła 7,2%. Tak niskiego bezrobocia nie mieliśmy w tym miesiącu od 26 lat.

Artykul Polska liderem równouprawnienia ekonomicznego w regionie

W Polsce mężczyźni zarabiają tylko o 2% więcej niż kobiety na tych samych stanowiskach – podaje portal Monster Polska.pl (na podstawie danych grupy Paylab). Taki wynik stawia nasz kraj na pierwszym miejscu w regionie.